Scanye dla przedsiębiorców

Zakładanie konta w Scanye

Konto dla przedsiębiorcy połączone jest z kontem księgowej i może zostać stworzone tylko na zaproszenie. Skoro tu jesteś, to pewnie otrzymałeś jedno z nich!

Po kliknięciu w link z zaproszeniem zobaczysz formularz rejestracyjny. Wypełnij go swoim firmowym mailem oraz hasłem (jedyny wymóg: musi mieć min. 6 znaków).

Po zarejestrowaniu konta zostaniesz zalogowany do Scanye i otrzymasz maila z potwierdzeniem adresu email. Kliknij na link w ciągu 24 godzin, żeby potwierdzić adres mailowy.

Po zalogowaniu zobaczysz wybrany darmowy pakiet dla przedsiębiorców – prezent od Twojej księgowej.

Dane Twojej firmy będą domyślnie uzupełnione. Podaj tylko swój numer telefonu, pod którym pomoc techniczna będzie mogła się z Tobą skontaktować w razie potrzeby i zaakceptuj regulamin.

I... gotowe! Masz już wszystko czego potrzeba do pracy ze swoim księgowym.

Wysyłanie faktur do księgowości

Aby przesłać faktury do księgowości, musimy mieć je w formie elektronicznej (w formacie PDF, JPG lub PNG) oraz podzielić je na zakup i sprzedaż. Jeśli dostajesz faktury mailem, możesz przesłać je bezpośrednio. Jeśli masz je w wersji papierowej, należy je najpierw zeskanować. Znajdziesz u nas zbiór porad dotyczących skanowania – aby pliki zostały przesłane jak najszybciej, a Twojej księgowej pracowało się z nimi możliwie łatwo.

Aby dodać faktury, wciśnij przycisk Dodaj plik w belce po lewej stronie ekranu.

Zobaczysz okno, w którym możesz wybrać jeden lub więcej plików do przesłania.

Wybierz pliki, które chcesz przesłać do księgowości i kliknij Enter. Pojawi się pytanie czy są to faktury zakupu czy sprzedaży.

Po wybraniu rodzaju faktur, Twoje dokumenty będą już czekać u księgowości na weryfikację. Zobaczysz je w zakładce Pliki.

Dostęp do faktur online

Wszystkie Twoje faktury możesz zobaczyć w zakładce Faktury. Będą tam wszystkie dokumenty dodane przez Ciebie oraz dział księgowości, które przeszły weryfikację.

W tabeli zobaczysz wszystkie dane dotyczące danej faktury, takie jak numer, kontrahent, kwota, itp. Możesz wybrać, które informacje chcesz zobaczyć oraz w jakiej kolejności, dzięki ustawieniom nad tabelką po prawej stronie oraz filtrom. Dodatkowo, wszystkie faktury możesz pobrać do PDF w dowolnym momencie.

Z czasem faktur będzie coraz więcej. Aby zawęzić zakres wyświetlanych dokumentów, możesz użyć filtrów nad tabelą oraz wyszukiwarki.

Aby zobaczyć obraz konkretnej faktury, zaznacz interesujący Cię dokument i wciśnij przycisk Podgląd nad tabelką, po lewej stronie.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, pytania lub sugestie, możesz się z nami łatwo skontaktować za pomocą czatu w prawym dolnym rogu aplikacji, do której zalogujesz się tutaj. Do zobaczenia!