Pobieranie pliku do importu

Gdy chcesz zaimportować faktury do programu księgowego pobierz plik do importu (lub od razu zaimportuj faktury jeśli korzystasz z programów R2), a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami dla danego programu księgowego.

W tym artykule dowiesz się:

  • jak pobrać plik do importu od razu po potwierdzeniu pliku/plików faktur,

  • jak pobrać plik do importu zawierający faktury z Zakładki Faktury (np. gdy chcesz zaimportować wszystkie faktury klienta z danego miesiąca,


Instrukcja importu do programów R2 opisana jest tutaj.

Jak pobrać plik do importu zawierający faktury z Zakładki Faktury?

Gdy potwierdzisz wszystkie faktury klienta z danego miesiąca (bez wcześniejszego ich pobrania do importu) przejdź do Zakładki Faktury i wybierz filtry, które pozwolą znaleźć tylko faktury danego klienta, jeszcze nie wyeksportowane i z danego okresu. Przykładowy wybór takich filtrów dla klienta "Scanye" pokazaliśmy poniżej.

Następnie zaznacz wszystkie faktury, które chcesz wyeksportować ze Scanye i zaimportować do programu księgowego klikając w kwadrat obok danych faktur, a następnie kliknij Eksportuj. Po przejściu do kolejnego okna kliknij Pobierz, a na twoim komputerze (najczęściej w folderze Pobrane) znajdziesz plik do importu do programu księgowego.

Jak pobrać plik do importu od razu po potwierdzeniu pliku/plików faktur?

Gdy potwierdzisz wszystkie faktury z dodanego pliku możesz od razu pobrać plik do importu i zaimportować zgodnie z instrukcją dla Twojego programu księgowego (instrukcje importu znajdziesz w sekcji danego programu księgwowego tutaj Integracja z Twoim programem księgowym). Aby pobrać przygotowany plik wystarczy kliknąć Pobierz.


Co ważne wspomnienia, na Scanye możesz przetwarzać faktury wielu klientów jednocześnie. W tej sytuacji najbardziej zalecane jest kliknąć Pobierz wszystko, a następnie rozpakować pobrany folder zip.