Import JPK_FA 3 do Scanye

Do obsługiwanych formatów plików (poza zdjęciami i skanami w formatach PDF, PNG i JPG) należy również format JPK_FA 3. Taki plik można dodać tak jak każdy inny format – wybierając go z dysku komputera lub przeciągając do okna, w którym jest otwarte Scanye.

Dodane w ten sposób pliki znajdziemy na Liście Plików. Możemy odróżnić je od plików z obrazami faktur po ikonie, sugerującej, że jest to format .xml oraz po nazwie, gdzie na końcu również znajduje się format .xml.

Pliki .xml możemy otworzyć tak samo jak każdy inny plik, z tą różnicą, że nie musimy potwierdzać poprawności danych, gdyż mamy pewność, że są takie same jak w programie do wystawiania faktur naszego Klienta. Tak więc po otwarciu pliku JPK, zobaczymy okno z listą wszystkich zawartych w nim faktur.

Możemy wybrać, które z nich chcemy zapisać. Zostaniemy również uprzedzeni, jeśli plik zawiera duplikaty faktur wcześniej wprowadzonych do Scanye.

Po zaznaczeniu wszystkich interesujących nas dokumentów możemy od razu je zatwierdzić i zamknąć. Zostaną one zapisane wtedy w zakładce Faktury.

Jeśli jednak chcielibyśmy edytować dane związane z tymi fakturami, na przykład opisy, rodzaj transakcji lub kody towarów lub usług, wybieramy "Edytuj zaznaczone". Przejdziemy wtedy do okna potwierdzania danych, gdzie będziemy mogli edytować te dane.

(Przy edycji danych w pliku JPK nie wyświetli się nam podgląd dokumentu, ponieważ plik JPK nie zawiera obrazu faktury.)

W ten sposób możemy w błyskawiczny sposób potwierdzić nawet setki faktur sprzedażowych od klienta na raz i pobrać je później do swojego programu księgowego.