Wyróżnik, Scanye i Fakir

Wyróżnik w nowym formularzu potwierdzania faktury (lipiec '21)

Wyróżnik jako uzgodnienie Dziennika i Kodu dokumentu

W nowej wersji formularza, przy zastosowaniu nowego schematu księgowania Fakira (ze zmienną @pozycja_pole1 jako numerem konta kosztowego / zakupowego / sprzedażowego), Wyróżnik ze Scanye może pełnić rolę zmiennej. Na jej podstawie możemy warunkować przypisywanie do faktury na przykład Kodu dokumentu albo Dziennika (jak na załączonych zrzutach ekranu). Nadal musimy pamiętać o skojarzeniu podstawowych dzienników oraz kodów dokumentów dla typów dokumentów importowanych.


W nowym formularzu potwierdzania faktury numer konta kosztowego / zakupowego / sprzedażowego wprowadzamy w polu Numer konta, a nie w polu Wyróżnik.


Wyróżnik w poprzednim formularzu potwierdzania faktury

Wyróżnik jako numer konta kosztowego / zakupowego / sprzedażowego

Stosując schemat księgowania Scanye dla Fakira dla starego formularza potwierdzania faktury należy w polu Wyróżnik w formularzu potwierdzania faktury w Scanye wpisywać numer konta zespołu "3", "4" lub "7" - odpowiadającego za zaksięgowanie kwoty netto na fakturze.

Jeśli nie dodałaś jeszcze Scanye jako źródła danych i nie zaimportowałaś schematu księgowania przejdź do poprzednich artykułów w tej części.

Dzięki temu faktura przetworzona przez Scanye i zaimportowana do Fakira będzie miała przypisane konto księgowe pod kwotę netto wpisane przez nas w Scanye. Konta księgowe pod kwoty brutto i VAT ustawiliśmy na sztywno w schemacie księgowania w Scanye.

Ważne! W Wyróżniku w Scanye wpisujemy pełny numer konta księgowe (nie pomijamy analityki)!


Powiązane artykuły