Import faktur ze Scanye do Enovy

Po prawidłowym wykonaniu kroków z instrukcji o tym jak przygotować instalację dodatku importu ze Scanye do Enovy.

W Twoim programie księgowym w zakładce Ewidencja dokumentów pojawił się nowy przycisk - Pobierz ze Scanye.

Kliknięcie przycisku Pobierz ze Scanye wywoła mechanizm importu dokumentów wprowadzonych w Scanye do Enova365. Dokumenty trafiają do programu jako dokumenty ze statusem Bufor i mogą zostać poddane dalszym działaniom tak jak dokumenty wprowadzone ręcznie.

W zależności od konfiguracji opcji integracji w sekcji Uzgadnianie kontrahentów, może być konieczne uzgodnienie importowanych kontrahentów z tymi istniejącymi w bazie programu ksiegowego. Wiecej na ten temat w artykule na temat uzgadniania kontrahentów.

Obok przycisku Pobierz ze Scanye znajduje się ikona „żarówki”, której kliknięcie przekieruje Cię do podglądu podświetlonej faktury w naszym programie.

Konfiguracja importu dokumentów ze Scanye.pl jest ustawiona tak, aby w programie księgowym możliwe było dekretowanie dokumentów na podstawie standardowego schematu dekretowania dokumentów ZR zdefiniowanych w bazie.
Podstawą dekretu jest wypełniony opis analityczny gdzie jako Wymiar Opisu Analitycznego jest podana grupa konta księgowego zaś jako Symbol Opisu Analitycznego numer konta wprowadzony jako w schemacie księgowym Scanye w polu Konto netto/KUP.