Import faktur - r2FK

W jaki sposób automatycznie odczytać i zaimportować faktury do programu R2księga?

Po potwierdzeniu wszystkich faktur w Scanye, możemy je zaimportować do programu księgowego. Wystarczy, że wejdziemy w Księgę i prawym przyciskiem myszy klikniemy na białe pole, a następnie przejdziemy do Import dokumentów zakupu/sprzedaży.

W kolejnym kroku wybieramy Scanye, dzięki czemu otworzy się okno Import dokumentów z programu Scanye.

Wyświetli się okno dialogowe importu. Zaznaczamy opcje według własnych preferencji. Zalecamy przede wszystkim zaznaczyć Pomiń wpisy z takim smaym numerem, datą kontrahentem i kwotą oraz wybrać Rodzaj dokumentów i Rejestry księgowe. Po ustawieniu opcji importu klikamy Start.

Automatycznie otworzy się domyślna przeglądarka internetowa z uruchomioną aplikacją Scanye. Po prostu wybierz te faktury, które chcesz zaimportować z okna Faktury i kliknij Zaimportuj.

Po wybraniu wszystkich faktur i kliknięciu Zaimportuj wyświetli się okno z podsumowaniem przygotowanego pliku do importu. Jeśli klikniemy teraz zielony przycisk Zaimportuj - faktury zostaną zaimportowane do programu księgowego. Mamy również możliwość posortowania faktur chronologicznie (tak jak poniżej) lub zgodnie z kolejnością potwierdzania (wtedy zamiast koloru zielonego jest szary w suwaku poniżej).

W programie Reset pojawi się komunikat z pytaniem o potwierdzenie kontynuowania importu. Klikamy Tak.

Po zakończeniu importu pojawi się komunikat o jego przebiegu. Klikamy OK.

Wszystkie prawidłowe pobrane dokumenty znajdziemy teraz w Księdze Handlowej wraz z właściwymi dekretacjami oraz opisami.

UWAGA: Pamiętaj, że po otworzeniu Scanye z R2 import możesz dokonać raz. Aby zaimportować faktury ponownie, po prostu otwórz Scanye ponownie z R2.