Kopiowanie schematów importu przy pomocy Biura GT

Jak za pomocą kilku kliknięć przenieść schematy importu do wielu podmiotów jednocześnie

Biuro GT umożliwia nam kopiowanie schematów importu pomiędzy podmiotami podpiętymi do bazy Biura GT, które korzystają z tego samego rodzaju księgowości.

Rozwiązanie to zalecamy przede wszystkim do podmiotów na Rachmistrzu - większość z nich można "obsłużyć" 4-5 schematami importu. Natomiast zdecydowanie radzimy dobrze przemyśleć to rozwiązanie w przypadku podmiotów na Rewizorze - dekretacja na nich może wyglądać całkowicie inaczej w zależności od specyfiki prowadzonej działalności. W przypadku podmiotów na pełnej księgowości zalecamy dostosowywanie schematów importu do potrzeb poszczególnych kontrahentów.

W celu przeniesienia schematu importu z jednego podmiotu na inne należy otworzyć Biuro GT, w górnym menu wybrać Narzędzia, a w nich Kopiowanie schematów importu.

Otworzy się lista podmiotów podpiętych do Biura GT. Musimy wskazać podmiot, z którego chcemy skopiować schematy (oczywiście - muszą one już istnieć na tym konkretnym podmiocie) i kliknąć Dalej.

Zaznaczamy teraz schematy importu, które chcemy przenieść na pozostałe podmioty. Przy Operacji zostawiamy opcję dodawanie. Klikamy Dalej.

Teraz przyszła kolej na wskazanie, do których podmiotów chcemy zaimportować wskazane poprzednio schematy. Na ekranie powinny wyświetlać się tylko podmioty o tym samym rodzaju księgowania co podmiot, z którego wybraliśmy schematy do przekopiowania. Ponadto, schematy nie wpływają na dotychczas zaksięgowane faktury. Możemy więc kliknąć Zaznacz wszystkie i Dalej.

Na ostatnim ekranie podsumowania zostało nam tylko kliknąć Wykonaj. Biuro GT skopiuje teraz schematy importu do wszystkich zaznaczonych przez ns podmiotów, do których będzie mogło to zrobić.

Gotowe! Jedną prostą czynnością stworzyliśmy schematy importu na wszystkich interesujących nas podmiotach. Możemy przejść do przetwarzania faktur w Scanye!