Rewizor Nexo

Krok 1: ustaw parametry komunikacji

Przed pierwszym importem do naszego podmiotu pliku .epp wygenerowanego w Scanye dla programu Rewizorze nexo powinniśmy upewnić się, że mamy prawidłowo ustawione parametry komunikacji w Rewizorze nexo.

Jeśli nie mamy ich prawidłowo ustawionych - Rewizor będzie duplikował importowanych kontrahentów.

Co ważne: czynność tę musimy powtórzyć na każdym podmiocie, dla którego księgowość prowadzimy na Rewizorze nexo!

Krok 2: zdefiniuj nadawcę dokumentów

Jeśli jeszcze nigdy wcześniej nie importowaliśmy dokumentów z plików .epp do naszego podmiotu na Rewizorze nexo - to przed pierwszym importem dokumentów potwierdzonych w Scanye będziemy musieli zdefiniować tzw. nadawcę dokumentów.

Krok 3: Stwórz odpowiednie schematy dekretacji

Schemat dekretacji jest zestawem instrukcji dla Rewizora, mówiącym w jaki sposób zapisać konkretny dokument w programie. Jest niezbędny, aby prawidłowo zaimportować dokumenty przetworzone przez Scanye.

Zanim przetworzymy i zaimportujemy zeskanowane faktury w Scanye, musimy zdefiniować schematy dekretacji w Rewizorze.

Powielanie schematów jest szczególnie przydatne, gdy chcemy stworzyć nowy schemat, który jest bardzo podobny do już istniejącego schematu dekretacji.

Wystarczy, że zaznaczymy schemat, na podstawie którego chcemy dodać nowy schemat, i w menu Dodaj wybierzemy opcję Powiel. Otworzy się okno edycji nowego schematu dekretacji.

Więcej dowiesz się tutaj.

Krok 5: Import faktur - Rewizor nexo

W celu zaimportowania faktur musimy posiadać plik .epp z fakturami wygenerowany w Scanye oraz przygotowany schemat dekretacji faktur.

Więcej dowiesz się tutaj.