Przygotowanie Symfonii FK - Nowy formularz potwierdzania faktur

WAŻNE!

  1. Jeśli mamy już zdefiniowany profil nadawcy Scanye i nadal przez okres przejściowy chcemy jeszcze czasami korzystać ze starego fomularza potwierdzania faktur - po prostu zdefiniujmy nowy profil nadawcy Scanye - nowy formularz. Nazwę starego profilu nadawcy zmieńmy na Scanye - stary formularz.

  2. Jeśli mamy już zdefiniowany profil nadawcy Scanye i nie chcemy przez okres przejściowy korzystać ze starego fomularza - po prostu pobierzmy poniższy nowy szablon dla Symfonii FK do folderu Szablon i wykorzystajmy go przy najbliższym imporcie.

  3. Jeśli zakładamy pierwszy raz profil nadawcy Scanye - po prostu zdefiniujmy nowy profil nadawcy Scanye zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak włączyć możliwość importowania faktur ze Scanye do Symfonia FK / Sage 50c?

W celu importowania faktur ze Scanye bezpośrednio do programu Symfonia Finanse i Księgowość, należy stworzyć Profil Nadawcy dla Scanye w Imporcie Specjalnym.

Przygotowanie do konfiguracji

W pierwszej kolejności, należy pobrać szablon importu Scanye i zapisać go w folderze z szablonami. Przykładowa ścieżka, gdzie można znaleźć szablony to C:\Sage\Symfonia\Szablon.

Następnie musimy stworzyć folder importu, do którego będziemy zapisywali pliki z fakturami pobrane ze Scanye. Jego lokalizacja może być dowolna, ważne tylko, aby był w łatwo dostępnym miejscu. Ja stworzyłem ten folder u siebie na pulpicie.

Wewnątrz folderu Import Scanye tworzymy folder Archiwum. Będą tam zapisywane wszystkie pliki, które zaimportowaliśmy do Symfonii.

Konfiguracja Symfonii

W menu Dokumenty -> Import specjalny wybieramy pozycję Profile nadawców…

Klikamy Nowy i uzupełniamy pola w następujący sposób:

  • Nazwa : Import Scanye

  • Katalog: wybieramy folder Import Scanye stworzony wcześniej

  • Maska plików danych: *.* (Wszystkie pliki)

  • Szablon: wybieramy z listy scanye-fk nowy formularz.ams

  • Katalog archiwum: wybieramy folder Archiwum, który stworzyliśmy wcześniej.

  • Zaznaczamy kwadracik przy "Ja będę importował dane dla tego profilu"

Klikamy Zapisz. Jesteśmy już gotowi do importowania faktur.