Potwierdzanie faktur

Na co zwrócić uwagę podczas przetwarzania faktur?

Po dodaniu faktur do Scanye automatycznie przejdziesz do okna potwierdzania faktur, gdzie po lewej stronie ekranu znajdziesz skan faktury, a po prawej formularz Scanye z odczytanymi już danymi. Upewnij się, że dane zostały odczytane prawidłowo, dzięki temu odpowiednio zaimportują się do programu księgowego.

Jak dodać faktury do Scanye?


Poprawianie błędnie odczytanych danych

Oprogramowanie nie jest nieomylne. Dlatego ważne jest sprawdzanie dokumentów . Aby ułatwić porównywanie odczytanych danych z fakturą, dodaliśmy podświetlenia na dokumencie.

Scanyowanie faktur walutowych

Scanye odczyta zagraniczną walutę dla faktury, a następnie z NBP znajdzie prawidłową dla danego dnia stawkę. Więcej dowiesz się w tym artykule.

faktury wielostronicowe

Dostajesz od klientów faktury wielostronicowe? W Scanye potwierdzisz je bez problemu.

Jeżeli dodasz do Scanye plik (lub kilka plików), w którym będzie więcej niż jedna strona, automatycznie wyświetli się komunikat "Wykryliśmy wielostronicowe dokumenty"

przetwarzanie faktur wielu klientów jednocześnie

Scanye samo podzieli przetworzone faktury pomiędzy wielu klientów jednocześnie. Pozwoli to na pracę w Scanye nawet z najmniejszymi klientami, którzy przynoszą mało faktur.

Sortowanie faktur chronologicznie

Wiemy jak ważne jest aby zaimportowane faktury były uporządkowane chronologicznie. Z kolei, niektóre biura ustawiają faktury w odpowiedniej kolejności już na etapie ich skanowania przy użyciu skanera. My mamy rozwiązanie dla obu rodzajów biur.

Jak obliczać kwoty netto i VAT od brutto?

Scanye domyślnie oblicza stawki VAT od kwoty netto. Jeśli jednak wszystkie kwoty są puste, po wybraniu stawki VAT i wpisaniu wartości brutto, pozostałe kwoty zostaną automatycznie uzupełnione.