Jak dodać schemat na podstawie istniejącego już schematu

Niektóre schematy mogą być do siebie bardzo podobne. Dlatego też, oprócz opcji dodawania schematów od podstaw, czy tworzenia schematów za pomocą szkiców, wprowadziliśmy możliwość tworzenia schematu na podstawie już istniejącego.

W tym artykule dowiesz się jak stworzyć nowy schemat, używając jako bazy przygotowanych już wcześniej schematów.

Obejrzyj nasze wideo lub przeczytaj tekst poniżej :)

Jak stworzyć schemat na podstawie istniejącego już schematu ?

Tak jak przy tworzeniu nowego schematu od zera, jak i przy tworzeniu schematu za pomocą szkicu, tak też tutaj zacznij od kliknięcia na pole nowy schemat.

Pokaże się lista, gdzie możesz wybrać szkice (jak ich używać przeczytasz tutaj), a także schematy które już wcześniej zostały przez Ciebie utworzone. Jeśli schemat, który chcesz utworzyć będzie bardzo podobny do tego, który już posiadasz, wystarczy że wybierzesz go z listy i klikniesz dalej.

Otworzy się już wcześniej przygotowany przez Ciebie schemat wraz z zapisanymi wszystkimi wartościami. Wystarczy, że zmienisz pola, które Cię interesują i klikniesz na utwórz schemat.

Et voilà! właśnie udało Ci się stworzyć schemat, powielając ten który już istnieje. W taki sposób możesz powielać każdy schemat i tworzyć kolejne - to powinno znacznie przyśpieszyć Ci pracę :)


Gdy schemat będzie już gotowy, możesz przypisać taki schemat do faktury, wybierając go z listy. Będzie on także dostępny na liście, która pojawi się zawsze, kiedy klikniesz nowy schemat.

Co ciekawe! - schemat stworzony dla jednego klienta, może zostać wykorzystany jako wzór do stworzenia schematu dla innego klienta.