Jak stworzyć schemat księgowania od zera

Stworzenie schematu księgowego od zera jest łatwiejsze niż myślisz :) Wymaga tylko kilku kliknięć, a może znacznie ułatwić pracę! Ogólne informacje na temat schematów księgowania znajdziesz tutaj.

W tym artykule dowiesz się jak stworzyć schemat od zera, a także jak go usunąć lub edytować.

Jak stworzyć schemat księgowania od zera?

Obejrzyj nasze wideo lub przeczytaj tekst poniżej :)

Zaznacz pliki lub faktury, które Cię interesują i kliknij otwórz.

Po prawej stronie wyświetli się formularz edycji danych, przejdź do pola pozycje księgowe.

Aby stworzyć nowy schemat kliknij w pole nowy schemat.

Wyświetli się lista szkiców gotowych już schematów, których możesz użyć na wzór (tutaj napisaliśmy więcej na ten temat). Jeśli jednak chcesz utworzyć całkiem nowy schemat, przejdź do ostatniej opcji stwórz schemat od zera. Po czym kliknij dalej.

Dlatego, że tworzymy zupełnie nowy schemat od podstaw zaczynamy z pustym formularzem (jednakże to nie znaczy, że lista kategorii, kont czy opisów również będzie pusta – wszystkie Twoje dotychczasowe dane są dostępne i będziesz mógł wykorzystać je do tworzenia schematów).

Po uzupełnieniu wszystkich potrzebnych informacji, kliknij utwórz schemat.

Gdy schemat będzie już gotowy, możesz przypisać taki schemat do faktury, wybierając go z listy. Na podstawie tego schematu będzie można stworzyć także kolejny schemat, co znacznie przyśpieszy cały proces. Jak to zrobić przeczytasz w tym artykule.

Aby usprawnić jeszcze bardziej tworzenie schematów, możesz korzystać z dostępnych już szkiców - co opisaliśmy tutaj lub stworzonych już wcześniej schematów, o czym możesz dowiedzieć się więcej, czytając ten artykuł.

JAK USUNĄĆ SCHEMAT?

Każdy schemat można oczywiście dodać, usunąć lub zmienić. Jeśli chcesz zmienić wybrany schemat, wystarczy że wybierzesz go z listy i naciśniesz przycisk edytuj. Natomiast jeśli chcesz usunąć schemat kliknij usuń.