Jak skanować faktury?

Odpowiednio przygotuj faktury do pracy na Scanye

Skany faktur to nieodłączny element Scanye. Przed rozpoczęciem, warto przygotować je tak, aby Twoja praca była jeszcze szybsza i wygodniejsza.


Format pliku → PDF/.jpg/.png

PDF jako jedyny format pozwala nam na zapisanie wszystkich stron do jednego pliku. Dzięki temu możemy łączyć strony faktury wielostronicowej. Format .jpg i .png umożliwia m.in. importowanie zdjęć faktur otrzymanych od klientów zarówno przez przeglądarkę ale i aplikację mobilną.


Faktury paragonowe i igłowe

Z rozmów z Wami wiemy, że te faktury mogą być dostarczane do biura w gorszej jakości co potem utrudnia skanowanie. Aby ułatwić pracę Tobie i twoim klientom warto:

  • skanować je w wyższej rozdzielczości niż zwykłe faktury (np. 400 lub 600 DPI),

  • zachęcić klientów do przesyłania zdjęć faktury za pomocą aplikacji mobilnej (zdjęcie faktury możemy zrobić na stacji benzynowej i od razu wysłać do Scanye!).


Skanuj faktury w prawidłowej orientacji

Skanuj faktury w pozycji pionowej. Obrócone lub przekrzywione faktury utrudniają Scanye odczyt oraz sprawiają, że trudniej porównać dane. Prawidłowe przygotowanie skanów znacząco skróci i ułatwi późniejszą pracę.


Nie umieszczaj wielu dokumentów na jednej stronie

Formularz Scanye przystosowany jest do potwierdzania faktur pojedynczo.


Faktury wielostronicowe zapisuj w jednym pliku

Gdy dodajemy do Scanye plik z wieloma stronami jednej faktury możemy je połączyć i upewnić się, że wszystkie dane zostaną z niej odczytane, niezależnie czy znajdują się na pierwszej czy ostatniej stronie.


W kolejnym artykule dowiesz się jak skonfigurować skaner. Jest to równie ważne, ponieważ i jego ustawienia wpływają na jakość skanów faktur. Dowiedz się o tym więcej tutaj.