konfiguracja skanera

Jakość skanu wpływa na odczyt danych z faktury. Warto więc tak skonfigurować skaner aby wykorzystać jego pełny potencjał i tym samym upewnić się, że Scanye odczyta dane nawet z najbardziej wymagających faktur!

Aby to zrobić otwórz program Brother iPrint&Scan. Jeśli po instalacji oprogramowania otworzył się program Brother Utilities, wybierz iPrint&Scan i przechodząc do Więcej informacji pobierz i zainstaluj program (lub wróć do artykułu o Pobraniu oprogramowania do skanowania faktur).

Po instalacji otworzy się główne okno programu. Teraz musimy wybrać urządzenie, z którego będziemy korzystać.

Po wybraniu skanera przejdźmy do Skan aby móc skonfigurować odpowiednie opcje. To co najbardziej wpływa na jakość skanu to:

  • Rozmiar dokumentu,

  • Ustawienia koloru,

  • Rozdzielczość,

W większości przypadków (faktury A4, krótkie paragony, faktury igłowe) zalecamy ustawienie automatycznych ustawień. Skaner jednak jest w stanie skanować również długie faktury jak np. 1.5 metrowe faktury → wtedy sami wybieramy rozmiar: długi papier wąski.

Ustawienia koloru

Skanowanie w kolorze jest najbardziej efektywną opcją jeśli chodzi o ustawienia koloru. W przypadku np. czerni i bieli niektóre elementy faktury mogą zostać zniekształcone.

Rozdzielczość

Najczęściej polecaną opcją jest rozdzielczość 300x300 dpi. W przypadku bardziej wymagających faktur warto wybrać większe rozdzielczości. Musimy jednak zwracać uwagę na wagę pliku - im większa tym dłużej plik będzie przyjmowany przez Scanye. Limit wagi przesyłanych jednorazowo plików to 100 MB.

Czy często przetwarzasz cienkie faktury i przy dwustronnym skanowaniu pojawiają się puste strony?

Jeśli tak, przejdź do Wszystkie ustawienia > Korekta dokumentu > Usuwanie przenikania / wzoru i wybierz tę opcję. Problem białych stron zniknie!