filtrowanie faktur

Jak używać filtrów, aby znaleźć to czego szukamy?

Lista faktur w Scanye zawiera wszystkie faktury, które kiedykolwiek zostały potwierdzone w Scanye. Na początku łatwo jest nawigować pomiędzy dokumentami i znaleźć interesującą nas fakturę. Jednak z kolejnymi miesiącami korzystania może się ich zebrać wiele tysięcy!

Dodawanie filtra 🔍

Nad tabelką z fakturami znajdziemy filtry, które możemy dostosować tak, aby znaleźć interesujące nas dokumenty. Dla każdej z kolumn znajdziemy filtr, który pozwoli nam wyszukać odpowiednie wartości w tej kolumnie. Aby dodać filtr, klikamy przycisk Dodaj filtr

Zobaczymy listę pól, po których możemy filtrować faktury. Podzielona jest na kilka sekcji, które pomogą nam znaleźć to, czego szukamy. Możemy też wpisać nazwę szukanego pola obok lupy.

Dla przykładu, wybierzmy faktury klienta Scanye. Wybieramy filtr Klient i szukamy nazwy Scanye. Klikamy Scanye na liście i klikamy Zatwierdź.

Lista faktur zostanie zawężona tylko do tych, które należą do firmy Scanye. Jednak widzimy tam faktury z różnych miesięcy. Są wśród nich zarówno faktury, dla których pobraliśmy już plik do importu, jak również te, dla których tego jeszcze nie robiliśmy. Ustawmy filtry tak, aby pozostały tylko niewyeksportowane dokumenty z zeszłego miesiąca.

Ustawiamy datę wystawienia na poprzedni miesiąc.

Ustawiamy ostatni filtr, aby wyświetlać tylko niewyeksportowane dokumenty.

W ten sposób wyfiltrowaliśmy dokumenty, na których nam zależało. Co jednak zrobić, aby nie wybierać filtrów za każdym razem od nowa?

Zapisywanie filtrów 💾

Scanye zapamiętuje ostatnio użyte filtry na naszym koncie, dzięki czemu po zamknięciu aplikacji, wciąż będziemy mogli wrócić do poprzedniego widoku. Jeśli mamy kilka zestawów, których często używamy, możemy je zapisać! Zróbmy to dla przedstawionego wyżej zestawu.

Po kliknięciu na ikonę zapisu, możemy wybrać nazwę dla nowo utworzonego zestawu. Może być ona dowolna, dobrze jednak, żeby była zrozumiała później dla nas oraz współpracowników.

Używanie zapisanych filtrów

Po zapisaniu, zestawy filtrów możemy znaleźć przy filtrach po prawej stronie. Daje nam to błyskawiczny dostęp do najczęściej używanych filtrów.

Możesz zapisać dowolną liczbę zestawów, dodawać nowe i usuwać w miarę potrzeby. Istniejące zestawy można też edytować.

Jeśli będziesz potrzebować pomocy w ustawieniu zestawu filtrów, jesteśmy "pod ręką" na czacie w prawym dolnym rogu 👍