Porady i odpowiedzi od Zespołu Scanye

Łukasz Podgajny
Written by Łukasz Podgajny

Aplikacja mobilna

Pozwala na wysłanie faktur z telefonu prosto do Scanye.


Aplikacja Scanye pozwala zrobić zdjęcie, wybrać obraz z rolki aparatu lub dodać pliki PDF z fakturami. Może z niej korzystać zarówno biuro rachunkowe, jak również przedsiębiorca. Jest dostępna w systemach iOS i Android.

Pobieranie aplikacji

Aby skorzystać z aplikacji, trzeba mieć konto w Scanye (jeśli nie masz konta, zarejestruj się tutaj lub poproś swojego księgowego o zaproszenie).

Dla urządzeń z systemem iOS

Pobierz aplikację klikając w ten link lub w przycisk poniżej:

Dla urządzeń z systemem Android

Pobierz aplikację klikając w ten link lub w przycisk poniżej:

Dostęp do aplikacji

Do aplikacji możesz zalogować się swoim adresem email i hasłem – zupełnie jak w aplikacji dla przeglądarek.

Przedsiębiorcy mogą również zalogować się z użyciem kodu QR. Po zalogowaniu do przeglądarkowej wersji Scanye, należy wybrać w bocznej belce "Aplikacja mobilna".

Klikamy "dodaj urządzenie" i nadajemy mu nazwę, np. "Mój telefon służbowy".Otrzymujemy kod QR, którego możemy użyć do zalogowania się do aplikacji. Jest on jednorazowy, więc wyświetli się tylko raz. Nikomu go nie udostępniaj! (Nie używaj kodu z przykładu poniżej, nie zadziała 😊).

Korzystanie z aplikacji

Po zalogowaniu zobaczymy dwie zakładki: Przyjęte i Oczekujące. Przyjęte zawiera wszystkie faktury potwierdzone dotychczas przez księgowość. Możemy zobaczyć zawarte na nich dane oraz podgląd dokumentu.

W Oczekujące znajdziemy wszystkie faktury wysłane, ale jeszcze nie potwierdzone przez księgowość. Tutaj możemy dodać nowe faktury ze zdjęcia, rolki aparatu lub plików z telefonu.

Categories: